• ларнака

Матеј Белистојаноски „бронзен“ на Светската карате 1 Серија во Ларнака

Матеј Белистојаноски во категоријата -60 кг. на Светската карате 1 Серија во Ларнака, во борбата за бронзениот медал триумфираше против Кристијан Сабатино од Италија со резултат 2:1. На тој начин македонскиот каратист навестува дека ја темпира формата за настапот на Светското првенство кое ќе се одржи во Будимпешта, Унгарија, во периодот од 24 до 29 …

Матеј Белистојаноски „бронзен“ на Светската карате 1 Серија во Ларнака Read More »