• лариса

Земјотрес регистриран кај Лариса: Повторно се тресе во Грција

Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтер, се случи во централна Грција, во близината на Лариса каде што во последниот месец се случија неколку силни, и многу умерени земјотреси. Епицентарот бил на 32 километри северозападно од Лариса во 19:15 часот по локално време. Земјотресот се почувствувал и во северниот дел на Грција, а со …

Земјотрес регистриран кај Лариса: Повторно се тресе во Грција Read More »