5 C
Скопје

Tag : лага

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Не се ни обидувајте: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат
Подобро за вас да не се ни обидувате да ги лажете и манипулирате овие жени...
Вести Регион

Ѓукановиќ: Објавата на Абазовиќ дека сум даночен должник е најобична лага и измама

Слободен печат
Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ денеска ги негираше обвинувањата од страна на вицепремиерот Дритан Абазовиќ дека и должи на државата 12,4 милиони евра данок...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали Меган Маркл имаше афера со овој актер? Сега и тој ја кажа својата страна од приказната

Слободен Печат
Британскиот пејач, текстописец и актер, 32-годишниот Макс Џорџ, реши конечно да проговори за наводната афера која му се препишуваше со поранешната актерка, 39-годишната војвотка од...
Вести Регион

Круемади обвинува: Албанската Влада лаже за бројките на починати од Ковид-19

Слободен печат
Лидерката на третата по големина политичка партија во Албанија, опозициското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), Моника Круемади ги обвини Владата и премиерот Еди Рама за...
Вести Свет Слајдер

Кина намерно ги криела бројките за заразените лица од коронавирусот

Слободен печат
Американската разузнавачка служба во тајниот извештај доставен до Белата куќа, соопшти дека Кина го криела обемот на заразата со коронавирус во својата земја со тоа...
Вести Свет Слајдер

Би-Би-Си „ловеше“ што е факт, а што лага во говорот на Трамп

МИА Агенција
Претседателот Доналд Трамп го одржа својот трет говор за состојбата на нацијата, мешајќи факти со лаги во своето обраќање до нацијата, јави Ен-Би-Си. Медиумот изврши...
Хроника

ИЗМАМЕН ГОСТИВАРЕЦ: Му ветувале државна работа за ќерка му

Слободен печат
Гостиварец бил измамен од едно лице пред две години дека за парична надокната, ќе биде вработена неговата ќерка во државна институција. -На 18.11.2019 во 12.30...
Забава Магазин

ПРИКРИЕНИ ПСИХОПАТИ: Ова се знаците дека некоја личност треба да ја избегнуваме

Слободен печат
Кај овие лица нема емпатија, ниту каење, а имаат и природен нагон да повредуваат....
Еспресо Хороскоп

ВИСТИНСКИ ДЕТЕКТОРИ: Овие три хороскопски знаци секогаш знаат кога ги лажете

Слободен печат
Припадниците на овие три хороскопски знаци се вистински детектори на лаги, па затоа не се ни залажувајте дека можете да ги измамите....
Забава Магазин

Отворила ЛАЖЕН ПРОФИЛ, па од своето момче ДОЗНАЛА ДЕКА Е МРТВА: Доживеала најголемо разочарување!

Слободен печат
На овој твит, од 10 август досега добила скоро 35 илјади коментари...