Tag : куршуми

Хроника

ФОТО: Претреси во Сингелиќ, пронајдени се пиштоли и куршуми

Слободен печат
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога...
Хроника

Приведен гостиварец за поседување оружје без документи

Слободен печат
На 22.08.2020 околу 20.50 часот во близина на место викано „Маздрачка каптажа“ полициски службеници затекнале патничко возило „уаз“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.И.(40)...
Хроника

Кривична пријава за стружанец кој пукал во дебарското село Џепиште

Слободен печат
Кривична пријава заработи жител на струшкото село Октиси кој пукал на домашна веселба во дебарското село Џепиште. -Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Вести Свет

Запреле пијан возач, а тој почнал да ПУКА: Испалени биле 15 куршуми, а никој не бил убиен (ВИДЕО)

Слободен печат
Несекојдневната ситуација се случила во Лос Анџелес, кога пијан возач пукал по полицајците, на што тие возвратила, а во таа прилика за некое чудо, никој...
Хроника

Домашен притвор за „љубител“ на оружје

Горан Наумовски
Триесет и осумгодишен скопјанец е во домашен притвор, откако судија на претходна постапка по барање на обвинителството му ја одредило оваа мерка. Како што денес...
Вести Свет

Полицијата во Мадрид пиштолите со вистински куршуми ќе ги замени со електрични

Слободен печат
Мадридската полиција ќе ги замени пиштолите со вистински куршуми со електрични, по препорака од бројни меѓународни ерганизации за заштита на човековите правса. Ова го објави...
Хроника

Скопјанец дома чувал арсенал оружје

Горан Наумовски
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице кое е обвинет за кривично дело недозволено изработување, држење, посредување и...
MacedonianAlbanian