• куп на европски шампиони

Екс полуфиналист во Купот на европските шампиони пред згаснување после 137 години

Легендарниот Вејн Руни се соочува со големи тешкотии на почетокот на својата тренерска кариера. На почетокот на минатата сезона, Англичанецот го презеде раководството на Дерби Каунти, каде што ја заврши играчката кариера и некако успеа да го спаси поранешниот премиерлигаш од испаѓање во третиот ранг. На клубот му оди нешто подобро оваа сезона, но Дерби …

Екс полуфиналист во Купот на европските шампиони пред згаснување после 137 години Read More »