Tag : кривични

Вести Македонија Хроника

Пресуди за четворица кумановци за непочитување на здравствените препораки

Слободен печат
По влез во државава враќајќи се од високоризична земја потпишал изјава дека ќе остане во задолжителна изолација но не си достојал на зборот. Жител на...
Вести Македонија

Шест кривични за непочитување на мерката самоизолација

Секторот за внатрешни работи Штип попладнево поднесе шест кривични пријави за непочитувањето на мерката за самоизолација. Портпаролот на СВР – Штип Гордана Панајотова информира дека...
Вести Македонија

Во Кочани нови кривични пријави за непочитување на самоизолацијата

Горан Наумовски
Уште три лица од Кочани заработија кривични пријави за непочитување на законските одредби за домашна изолација, а уште за деветмина се доработуваат доказните материјали, по...
Вести Македонија Слајдер

По две и пол години полицијата поднесе кривични за убиство на Дилавер Бојку

Слободен печат
Крвична пријава за убиството на нарко босот Дилавер Бојку Леку поднесе Оделението за внатрешни работи Струга,  против К.Л. (33) од струшкото село Ливада како и...
Хроника

Спроведен во затвор неготинецот кој беше приведен поради повеќе кривични дела

МИА
Неготинецот кој завчера бил приведен и задржан во полиција поради повеќе кривични дела, а по него биле распишани и потерници, вчера по наредба од Основен...
Слајдер Хроника

Поради дрога две лица заработија кривични пријави

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Ќ.(23) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и...
Вести Македонија Слајдер

Бранителот на Јанакиевски најави кривични за претседателот на судот и за поротничката

Слободен печат
Одбраната во случајот „Т.Н.Т“ ќе бара кривична одговорност заради судење со поротник чиј мандат завршил. Адвокатот Еленко Миланов вели дека следната недела ќе поднесе кривични...
Хроника

Вработени во Бирото за метрологија заработија кривични пријави

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Н.П(39), М.Т.(54) и И.Т.(51), сите од Скопје, вработени во Бирото за метрологија, поради постоење основи...
Хроника

Кривични за тројца дилери

Полицијата извести дека во три одвоени акции уапсени се тројца дилери на дрога. Ноќеска во тетовското село Камењане полициски службеници го уапсиле Ј.И.(23) од тетовското...
Хроника

Кривични пријави за гостиварец, крадел кај ќе стигнел

Слободен печат
Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти 20 кражби извршени во Гостивар и до Основното јавно обвинителство во тој град поднесе...