• критична состојба

Шест деца се во критична состојба по пукањето во Казан

Детската републичка клиничка болница во Татарстан прими 18 деца по пукањето во училиште во Казан, а шест од нив се во критична здравствена состојба, соопшти прес-службата на регионалното Министерство за здравство, пренесува TACC. Путин нареди промена на законот за оружје по пукањето во Казан „Вкупно се примени 18 деца. Шест од нив се во исклучително …

Шест деца се во критична состојба по пукањето во Казан Read More »