10 C
Скопје

Tag : крег тили

Останатo Спорт

Некој од АТП намерно ја пушти листата со барања на Ѓоковиќ во јавност

Слободен печат
Непосредно пред стартот на Австралија Опен во јавноста се појави „писмо со барања“ кое го испрати Новак Ѓоковиќ до директорот на грен слем турнирот, Крег...
Останатo Спорт

Директорот на Австралија Опен открива: Новак направи револуција во Мелбурн

Слободне печат
Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, се заложи наградниот фонд на Австралија Опен да се распредели така што повеќе пари ќе добијат тенисерите...
Останатo Спорт

Директорот на Австралија Опен ги разреши дилемите: Кога си најдобар, добиваш подобри услови

Слободен печат
Директорот на Австралија Опен, Крег Тили изјави дека организирал видео конференција со тенисерите и тенисерките поради строгиот карантин кој го наметна Владата. – Можеа да...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Големо изненадување за Ѓоковиќ пред „Австралија Опен“!

Слободен печат
Иако од претходно имаше најави дека швајцарскиот тениски великан нема да биде дел од првиот грен слем турнир, најновите информации велат дека ќе настапи на...
Останатo Спорт

Се одложува Австралија Опен?

Слободен печат
Јуниорскиот Австралија Опен веќе е откажан, а сениорскиот може да биде преместен за март или април. Причината за ваквите шпекулации на медиумите се одлуките на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ нема да може да ја брани титулата на Австралија Опен?

Слободен печат
Оваа одлука на властите значи дека првиот тенисер на АТП ранг листата нема да може да ја брани титулата на првиот годинешен грен слем турнир,...
Останатo Спорт

Нема да има тенис годинава

Слободен печат
Тениската сезона е одложена до 8. јуни поради пандемијата на коронавирусот, но се поизвесно е дека нема да има повеќе тенис во 2020 година. Директорот...