Tag : кралица Елизабета

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Кралицата Елизабета отвора „драјв-ин“ кино на нејзиниот имот

Слободен печат
Само замислете го ова, петок навечер во автомобил со друштво гледате добар филм во градината на кралското семејство. Па и не звучи како лош план,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриени досега непознати детали од детството на кралицата Елизабета: Страдала од опсесивно-компулсивно пореметување

Слободен печат
Новата книга на авторката Венди Холден, „The Guverness“, изнесе досега непознато тврдење за 94-годишната кралица Елизабета Втора. Според овој податок од нејзиното детство, кралицата патела...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Исплива на површина последната желба на кралицата Елизабета Втора: Таа сака да биде запаметена како праведен владател!

Слободен Печат
За здравјето на британската кралица Елизабета Втора (94) се пишува веќе со години, а последните месеци многу странски медиуми пишуваа за нејзиното лошо здравје. Иако...
Вести Свет Слајдер

Вонредно обраќање на кралицата Елизабета Втора поради Ковид-19

Слободен печат
Кралицата Елизабета Втора ќе им се обрати вечерва на граѓаните на Велика Британија, кои ќе ги повика одлучно да се спротивстават на кризата предизвикана од...
Вести Свет

Британската кралица во недела ќе има ретко обраќање до јавноста

Слободен печат
Британската кралица Елизабета во недела во 21 часот ќе се обрати во живо од Бакингамската палата поради пандемиајта од коронавирус во земјата. Бројот на смртни...
Вести Свет

Страв во Бакингамската палата: Слугата што ѝ носел јадење на Кралицата заболен од коронавирус

Слободен печат
Еден од членовите на послугата, кој бил во близок контакт со британската кралица Елизабета Втора е позитивен на коронавирусот и наводно бил испратен дома во...
Магазин

Кралицата Елизабета е вознемирена: Се разведува нејзиниот омилен внук (ФОТО)

Слободен печат
Внукот на кралицата Елизабета, Петер Филипс (43), се разведува од сопругата Отом (41), пренесува The Sun. Кралицата наводно е многу вознемирена откако дознала дека нејзиниот...
Вести Свет

Кралицата првпат во јавност по заминувањето на Хари и Меган

Слободен печат
Кралицата Елизабета првпат официјално се појави во јавност по одлуката на принцот Хари и неговата сопруга Меган за напуштање на кралските должности. Кралицата, која прослави...
Жена Магазин

Кралицата Елизабета Втора со ташната праќа тајни пораки?

Слободен печат
Црната правоаголна ташна е заштитниот знак на Елизабета Втора, а повеќето не знаат дека кралицата преку ташната праќа тајни пораки. Едноставниот систем на Елизабета ѝ...
Вести Свет

Кралицата Елизабета Втора го одобри законот со кој се спречува Брегзит без договор

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора денеска даде конечно одобрение на законот со кој се спречува премиерот Борис Џонсон да ја изнесе земјата од ЕУ без договор...