24.8 C
Скопје

Tag : кралица Елизабета

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ова се сите правнуци на кралицата Елизабета и еве што значат нивните имиња

Слободен Печат
Кралицата Елизабета има 11 правнуци и сите носат различни и долги имиња, од традиционални кралски како Џорџ и Луи до значајни прекари како Лилибет и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета Втора веќе нема да дозволи Хари и Меган да го клеветат семејството: Еве што ја прелило чашата

Слободен Печат
Според британските медиуми, кралицата Елизабета Втора веќе нема намера да молчи и да дозволи јавно да се критикува и суди кралското семејство, имајќи ги предвид...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Кралицата сечеше торта со огромен меч и ги насмеа присутните: Вака е поневообичаено

Слободен Печат
Кралицата Елизабета вчера присуствуваше на ручек организиран од едукативната добротворна организација „Edem Project“ заедно со Кејт Мидлтон и Камила. По тој повод, таа требаше да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Лилибет е 11-то правнуче на кралицата Елизабета: Кралското семејство упати честитки до Хари и Меган, а чичкото испратил подарок

Слободен печат
Додека во јавноста активно се зборува за нарушените семејни односи во кралското семејство, во последните денови во фокусот на вниманието е раѓањето на второто дете...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралското семејство со честитки по повод роденденот на синот на Меган и Хари: Арчи наполни 2 години

Слободен печат
Иако малиот Арчи никој од кралското семејство не го видел откако се исели заедно со неговите родители, принцот Хари и Меган Маркл, неговиот роденден не...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари не ги користат нивните вистински имиња во јавноста: Кралицата Елизабета ги откри!

Слободен печат
Како и многу светски ѕвезди, Меган Маркл го користи своето средно име во јавниот живот. Малку е познато дека нејзиното целосно име е Рејчел Меган...
Колумни

Корисните, бескорисните и лобистите

Жанета Скерлев
Наредени во полукруг, петнаесетина претставници на некои од поинтересните и поретките, а според некои и поегзотичните јазични редакции на Светскиот Сервис на БиБиСи чекаа со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Објавени семејни фотографии од принцот Филип и кралицата со седумте правнуци: Едната фотографија ја направила Кејт Мидлтон

Слободен Печат
Членовите на британското кралско семејство деновиве се сеќаваат на животот на принцот Филип споделувајќи фотографии на нивниот официјалниот инстаграм-профил. Најголемо внимание привлече фотографијата направена од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Филип се враќа кај кралицата Елизабета: По еден месец во болница следи домашно лекување

Слободен печат
Сопругот на кралицата Елизабета Втора ја напуштил болницата по 28 дена третман и операција на срцето. Според светските медиуми, принцот Филип е пуштен на домашно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: „Шарли Ебдо“ со карикатура од кралицата Елизабета како со колено ја притиска Меган Маркл на вратот

Слободен печат
На насловната страница на најновиот број на францускиот сатиричен магазин „Шарли Ебдо“ објавена е карикатура од британската кралица Елизабета како ја притиска со колено на...