22 C
Скопје

Tag : Костовски

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Костовски до Шилегов: Петре, не ги гибај галиите, ниту воинот на коњ

Слободен печат
Со зборовите, Петре не ги гибај галиите, ниту пак воинот на коњ, туку настојувај да најдеш автентично решение кое ќе биде по мерка на граѓаните...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

ВИДЕО | Костовски: Она што се случи во Дуизборг е врв на сите желби на сите оние кои посакувале да играат

Слободен печат
Денешниот ден е значаен во спортското живеење на планетата земја. 1896 година се одржаа првите олимписки игри. Инаку Телевизија Скопје 1972 година започна да ги...
Вести Македонија Слајдер

Костовски најавува кривична пријава за клевета против претседателот на Здружението на оштетени штедачи

Слободен печат
Трифун Костовски, сопственик на поранешната Еуростандард банка најавува покренување кривична пријава за клевета против претседателот на Здружението на оштетени штедачи. Во соопштение испратено до медиумите...
Вести Македонија

Костовски им порача на институциите: Можете да ми земете се, но не достоинството и мојот непокор

Слободен печат
Трифун Костовски во соопштение ја објави својата граѓанска непослушност кон македонските институции заради отфрлање на неговата жалба за замрзнатиот имот. „По повод одлуката на основниот...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Костовски: Собранието треба да биде синоним за демократија, но гледаме несериозност и неодговорност од опозицијата

Слободен печат
Имавме дијаметрално спротивни ставови со опозицијата во нашата обврска да се донесе буџетот. Дефинитивно многу пати и на Комисиската расправа, па и на Собраниската расправа,...
Вести Македонија

Костовски: Нема разговори за македонски јазик и идентитет, тие се потврдени

Слободен печат
СДСМ е јасен, нема разговори за македонски јазик и македонски идентитет, тие се потврдени, вели Мартин Костовски, пратеник на СДСМ, одговарајќи на новинарско прашање зошто...
Вести Македонија

Костовски до Заев: Не е доволно да се каже дека е Македонец, нека одговори на некои прашања

Слободен печат
Членот на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски преку својот Фејсбук профил даде коментар на објавата на Зоран Заев во која премиерот напиша дека тој е „Македонец кој...
Вести Економија

Костовски вели дека бил наивен и оставил да се случи голем криминал

Народната банка ги преземала сите редовни и вонредни мерки за да ја спаси Еуростандард банка од пропаѓање, тврди гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска, додека најголемиот сопственик во...
Вести Македонија Слајдер

Лукаревска и Костовски кои станаа пратеници не се веќе директори на УЈП и на Службен весник

МИА Агенција
Сања Лукаревска и Мартин Костовски, кои станаа пратеници во Собранието од редовите на СДСМ и коалицијата „Можеме” по одржаните парламентарние избори, се повлекуваат од директориските...
Колумни

Изборни термини како ново политичко тетеравење

Љубомир Костовски
Како да ни е судено да имаме парламентарни и други избори со многу спорења околу нивното (не)одржување, условите што ги поставуваат актерите во нив, па...