Tag : кошаркарска репрезентација на србија

Кошарка Спорт

НБА тренер во стручниот штаб на репрезентацијата на Србија

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Србија доби огромно засилување за олимпискиот квалификациски турнир кој ќе се одржи во Белград, првиот тренер на Денвер нагетс, Мајк Мелоун. Тој...
Кошарка Спорт

Американец во кошаркарската репрезентација на Србија? Кокошков: Ќе видиме…

Слободен печат
Новиот селектор на Србија, Игор Кокошков во разговор за „Кош магазин“ најави дека постои можност за прв пат во историјата да повика Американец во репрезентацијата....
Кошарка Спорт

Кокошков и официјално нов селектор на Србија

Слободен печат
Тоа што медиумите во Србија го најавија за време на изминатиот викенд, денеска доби е официјално, Игор Кокошков е нов селектор на кошаркарската репрезентација на...
Кошарка Спорт

Кокошков и официјално нов селектор на Србија

Слободен печат
Освојувачот на Европското првенство со Словенија моменто е помошник на Лук Волтон во Сакраменто кингс, а Кошаркарската федерација на Србија доби дозвола од НБА тимот...
Кошарка Спорт

Наместо со медал, Србите завршија како петти на Мундобаскетот во Кина

Слободен печат
Иако на Светското првенство во Кина, кошаркарите на Србија допатуваа со највисоки амбиции кои досегнуваа до светското злато, на крајот мора да се задоволат со...
Кошарка Спорт

Кокошков нов селектор на Србија?

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Србија не успеа да ги оправда очекувањата на јавноста кај нашиот северен сосед но и на стручњаците, загуби во четвртфиналето и денеска...