• кошаркарска репрезентација на словенија

Дончиќ и Словенија останаа без медал

Кошаркарската репрезентација на Австралија го освои бронзениот медал на Игрите во Токио откако во натпреварот за третото место со 107:93 ја совлада Словенија. Словенечките кошаркари постојано беа во негатива и успеваа да се вратат во игра, но не можеа да го запрат Пети Милс. Бекот на Австралија и на Сан Антонио спарс одигра неверојатен натпревар, …

Дончиќ и Словенија останаа без медал Read More »