• корона вирус

Фудбалот си замина, но вирусот остана – Раст на новозаболени во Британија

Во Велика Британија денеска беа забележувани 48,553 случаи на заболени од Ковид-19, што претставува највисока бројка во последниве шест месеци, пренесува Скај Њус.  Британското здравство соопшти дека денеска има 63 починати, тоа е најголемиот број на починати во еден ден од 26-ти март, кога тој број изнесуваше 70 лица.  Како главна причина за новото зголемување на …

Фудбалот си замина, но вирусот остана – Раст на новозаболени во Британија Read More »