Tag : кометал ѓорче петров

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кометал шампионе – 18 години потоа… Дац и Александар ја препејаа химната на златните ракометарки

Слободен печат
На 19 мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров стана европски шампион! Песната „Кометал шампионе“, која Александар Митевски тогаш ја напиша, стана химна на златните ракометарки....
Ракомет Спорт

Денот кога Кометал Ѓорче Петров ја освои Европа (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во натпреварувачката сезона 2001/2002 во рамките од женската ракометна Лига на шампионите, екипата на Кометал Ѓорче Петров успеа да ја освои титулата. Откако на првиот...