Tag : колачи

Еспресо Храна

УМЕТНОСТ ВО КУЈНА: Киксови поради кои колачите не ви успеваат

Слободен печат
Проблемот кој бројните почетници во кујната ги доведува до откажување во подготовката на колачите е нивниот лош исход. Имено, често се случува иако рецептот го...
Еспресо Храна

Најмекиот колач што некогаш сте го пробале! Облачиња со кокос и џем по ваш избор!

Слободен печат
Состојки: 500 мл млеко 50 г шеќер прстофат сол прстофат ванилин шеќер 60 г пченкарен скроб 3 лажици од вашиот омилен џем или шумско овошје...
Еспресо Жена Магазин Слободна ТВ Храна

Сочни колачи со банани (ВИДЕО)

Слободен печат
Состојки 3 кесички пудинг од ванила 9 лажици шеќер 1200 мл. млеко 300 гр. бисквити 200 гр. маргарин 100 гр. кисела павлака 5 банани 300мл.слатак...
Жена Магазин

Колачи кои се топат во уста (ВИДЕО)

Слободен печат
СОСТОЈКИ:  400 грама чоколаден крем 100 грама млечна чоколада 100 грама бела чоколада за готвење 300 грама црна чоколада Карамел...
Еспресо Храна

Омилениот колач без брашно и путер, на диетален начин

Слободен печат
Работа, обврски, деца, или грижа за роднини и уште размислување што да подготвите за ручек. Премногу обврски за секоја жена. Со желба да ви олесниме...