-9 C
Скопје

Tag : клинички

Вести Скопје

МВР го испитува случајот со дивите препродавачи на паркингот на Клинички центар

Лука Андреев
Ќе се провери дали и кој нелегално наплаќа паркинг во рамките на Клиничкиот цемтар, информира Министерството за внатрешни работи, по објавите дека диви препродавачи на...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Новиот Клинички центар дефинитивно ќе почне да се гради

Слободен печат
Новиот Клинички центар дефинитивно ќе почне да се гради во овој четиригодишен мандат на Владата. Тоа е нешто што нашите пациенти го заслужуваат, истакна вечерва...
Хроника

Почина затвореник кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“

Слободен печат
Затвореник кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“ вчера бил донесен во Клиничкиот центар, по што лекар констатирал смрт без траги на насилство, информира МВР....
Вести Македонија

Синдикатот на Клинички центар ги повикува надлежните да ги повлечат вработените во здравствените установи од избирачките одбори и комисии

Слободен печат
Самостојниот синдикат на Клиничкиот центар соопшти дека неприфатлива е одлуката вработени во јавните здравствени установи, вклучително доктори и медицински сестри во овие моменти да бидат...
Вести Македонија

Синдикатот на Клинички бара двојно повисоки плати, 36 дена одмор бенифициран стаж и бесплатен паркинг

Слободен печат
Синдикатот на Клинички центар пред почетокот на изборите, ги информира партиите дека бара двојно да им се зголемат платите на здравствените работници и соработници во...
Вести Свет

Кинезите можеби ќе имаат вакцина до крајот на годинта, вршат тестирања врз луѓе

Слободен печат
Лекот кој се развива се темели врз антитела, а истражувањата се спроведуваат на престижниот пекиншки универзитет. Со него се очекува да се намали времето за...
Вести Скопје

Шилегов: Нови дрвореди во Клинички центар и на Партизанска (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат.
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави повеќе фотографии од новиот изглед на дрворедите во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје....
Вести Македонија

Отворање нови улици и влезови во Клинички, реорганизација на протокот на пациенти

Слободен печат
Во текот на утрешниот ден ќе имаме состанок со директорите на клиниките од Клиничкиот центар за постепено враќање на работата на клиниките во нормала со...
Вести Македонија

Миење и дезинфекција на Клиничкиот центар „Мајка Тереза”

МИА Агенција
Во текот на денешниот ден екипите на јавното претпријатие „Комунална хигиена” започнаа голема акција за миење и дезинфекција на улиците во внатрешноста на Клиничкиот центар...