Tag : клаудио лотито

Спорт Фудбал

Селекторот кој ја предводеше Италија против Македонија го допре дното, доби отказ од второлигашка екипа

Слободен печат
Џан Пјеро Вентура кој беше селектор кога Италија одигра два натпревари против Македонија (1:1, 3:2) во квалификациите за пласман на СП 2018 година во Русија,...
Спорт Фудбал

Претседателот на Лацио влегува во политика, сака да биде градоначалник на Рим

Слободен печат
Првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито, планира да се кандидира за градоначалник на Рим на изборите кои ќе се одржат идната година. Според весникот „Лего“,...
Спорт Фудбал

ПСЖ продолжува да се расфрла со пари во време на криза, нова желба Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат
Само 48 часа откако го договори трансферот на Маури Икарди од Интер за сума од 50 милиони евра плус дополнителни осум милиони евра во бонуси,...
Спорт Фудбал

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат
Италијанскиот министер за спорт, Винченцо Спадафора, официјално го објави продолжувањето на првенството и Купот на земјата. Натпреварите во Серија А ќе продолжат на 20 јуни,...
Спорт Фудбал

Претседателот на Лацио под истрага за коменатарите против Јувентус

Слободен печат
Сепак неговите зборови му направија големи проблеми, го ставија под истрага. Истрагата е покрената поради коментарите кои првиот човек на Лацио ги имаше на натпреварот...
Спорт Фудбал

Пандев: Лотито ми праќаше навивачи да ми се закануваат

Слободен печат
Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, во разговорот во живо на Инстаграм со Илија Несторовски проговори за периодот додека беше член на Лацио. Пандев не...
Спорт Фудбал

Караници во Серија А, себичноста поопасна од коронавирусот

Слободен печат
Се поизвесно е дека Серија А нема да продолжи во април, туку најверојатно тоа ќе се случи на 2 мај. Оваа дата е прифатлива за...
Спорт Фудбал

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат
Лацијалите по подолго време се сериозен кандидат за титулата во Серија А бидејќи на 14. кола до крајот на сезоната имаат само еден бод негатива...