Tag : кифлички

Жена Забава Магазин

Теа ни открива рецепт за велигденски кифлички во форма на моркови

Јасмина Кантарџиева Димков
Една од највлијателните готварски ѕвезди на социјалните мрежи кај нас е Теодора Георгиевска која стои зад профилот „Готвиме со Теа“. Љубовта и страста кон готвењето...
Ви Препорачуваме Еспресо Храна

Правиме превкусна зимница со тетка Марија, а за бонус – рецепт за штипска пастрмајлија!

Јасмина Кантарџиева Димков
На Тетка Марија од Штип, кулинарството ѝ е голема страст и прва љубов. Таа работи како шивачка бидејќи, како што вели, мора од нешто да...
Еспресо Жена Магазин Храна

Ледени кифлички: Колку подолго стојат, толку се поубави и помеки! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Вкусот на овие кифлички неодоливо потсетува на ванилици… Состојки: 250 грама маст, 4 лажици шеќер, 1 јајце, 150 грама топло млеко, 1 кесичка сув квасец,...