2 C
Скопје

Tag : Каваи Ленард

Кошарка Спорт

Голем пех за Далас, Дончиќ се повреди (ВИДЕО)

Слободен печат
Сепак, иако клиперси славеа, натпреварот помина во сенка на повредата на најдобриот играч на Далас, Лука Дончиќ. Словенечкиот кошаркар на четири минути до крајот на...
Спорт Фудбал

УРНЕБЕСНО: Како НБА ѕвездите би играле фудбал (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот „Maxisnicee“ кој е најпознат по тоа што одлично ги имитира НБА ѕвездите, своите фанови ги почести со ново урнебесно видео. Овој пат комичарот одлучи...
Кошарка Спорт

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарот на ЛА клиперс, Каваи Леонард после Ол-стар натпреварот во НБА рече дека е благодарен на Коби Брајант. Каваи беше прогласен за најкорисен играч и...
Кошарка Спорт

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат
Спектакуларен 69. „Ол-стар“ натпревар беше одигран во „Јунајтед центар“ во Чикаго. „Тимот на Леброн“ во драматична завршница со резултат 157:155 славеше победа против „Тимот на...
Кошарка Спорт

Ѕвездата на ЛА Клиперс се расфрла со пари по стриптизерка (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската спортска јавност е во шок откако на социјалните мрежи се појави видео од ноќен клуб во кое се гледа како најдобриот играч од последното...
Кошарка Спорт

Прв трипл-дабл во кариерата на Ленард, лекција за Зајон од Јокиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
ЛА клиперс како гостин го совлада Мајами хит со 122:117, а Ленард натпреварот го заврши со 33 поени и по 10 скокови и асистенции. Интересно...
Кошарка Спорт

Ленард и Клиперс без милост кон Кливленд (ВИДЕО)

Слободен печат
Клиперси беа посебно добри во третата четвртина која ја добија со 40:21. Првата ѕвезда на екипата, Каваи Ленард беше неверојатен уфрлувајќи 43 поени притоа погодувајќи...
Кошарка Спорт

Откриено зашто Каваи Ленард следи само еден кошаркар на Твитер

Слободен печат
Каваи Ленард, актуелниот МВП на финалето во НБА лигата не е љубител на социјалните мрежи и тој има профил на Твитер, но речиси и не...
Кошарка Спорт

Сестрата на НБА ѕвезда ќе оди во затвор за убиство

Слободен печат
Кимеша Монае Вилијамс е обвинета за грабеж и убиство и се соочува со долга затворска казна, објавија американските медиуми. Сестрата на двократниот НБА шамион, заедно...
Кошарка Спорт

Уште еден супер тим во НБА, Ленард и Џорџ во Клиперс

Слободен печат
Најдобриот кошаркар во финалната серија и најбаран слободен играч на трансфер пазарот во НБА лигата, Каваи Ленард, конечно донесе одлука каде да ја продолжи својата...