Tag : кавадаречко

Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО КАВАДАРЕЧКО: Во сообраќајка загина 20-годишно момче

Слободен печат
Момче загина во сообраќајна несреќа во Кавадаречко околу 4.00 часот изутринава, информираат од МВР. – Сообраќајката се случила на регионалниот пат Дреново-Кавадарци, патничко моторно возило...
Вести Економија

Преголема концентрација на железо во грозје, зелка и пиперка од Кавадаречко

МИА Агенција
Петнаесет пати над максимално дозволената концентрација на железо била регистрирана во грозје во Кавадаречко. Над 20 пати над максимално дозволеното овој метал бил присутен и...