18.8 C
Скопје

Tag : Кавачкиот

Вести Регион

Водачот на „Кавачкиот клан“ останува во притвор

Апелациониот суд на Црна Гора ја потврди одлуката со која Слободан Кашчелан, наводен водач на „Кавачкиот клан“ и уште пет други лица остануваат во притвор....
Слајдер Хроника

Уапсен е шефот на Кавачкиот клан

Горан Наумовски
Наводниот водач на црногорскиот криминален Кавачки клан, Слободан Кашчелан е уапсен синоќа. Тој е уапсен е под сомнение за организирање на криминална група која извршила...
Хроника

Специјалци влегоа во куќата на водачот на „Кавачкиот клан“

Припадници на Специјалните поицисики сили вчера околу 18.30 часот си заминале од просториите што ги користел Радоје Звицер, водачот на криминалниот кавачки клан од Црна...