каснување Archives - Слободен печат

Tag : каснување

Хроника

Скопјанка пријавила дека била касната од куче скитник

Слободен печат
На 12.09.2019 во 21.00 часот во Полициската станица Гази Баба, М.П.(66) од Скопје пријавила дека на ул. „Јани Лукровски“ била касната од куче скитник во...
Хроника

Две деца биле каснати од кучиња-скитници

Слободен печат
На 29.06.2019 година во 15.15 часот во Полициска станица Бит Пазар, К.Х.С.(29) од Скопје пријавила дека на улица ,,Емин Дураку’’ нејзината малолетна ќерка била касната...
Вести Регион

Волк нападнал 5-годишно дете во Елез Хан

Слободен печат
Петгодишно дете било нападнато од волк во селото Димца, Елез Хан, пренесува Клан Косова повикувајќи се на локалните медиуми од овој регион. Според истите медиуми...
Хроника

Кучињата скитници повторно напаѓаат во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во Полициските станици Центар и Аеродром од страна на двајца скопјани била поднесена пријава за каснување од куче скитник. Во...
Хроника

Во неделата двајца скопјани биле каснати од куче-скитник

На 16.06.2019 година во 14.00 часот во Полициската станица Центар, Љ.С.(66) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12.15 часот на Кеј „13 ти Ноември“...
Забава Магазин

Задевањето на пчелите речиси секогаш е болно! (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Во текот на пролетта и летото, пчелите се интересна занимација за домашните миленици. Сепак, не секогаш тие ја добиваат „битката“ со овие инсекти, па поради...
Хроника

Деветгодишно дете каснато од куче скитник

Слободен печат
На 28.04.2019 година во 20.45 часот во Полициската станица Кисела Вода, М.Т.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19.00 часот на ул.„Емил Зола“ неговиот...