• карпош 4

ФОТО: Утрово изгоре џип во Карпош 4, пожарот зафати и помало возило

Рано утрово во 02.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Желево“ настанал пожар на патничко моторно возило „пежо“ со скопски регистарски, сопственост на М.Ј.(49) од Скопје. Од пожарот делумно било зафатено и патничко моторно возило „цитроен саксо“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на З.М.(64) од Скопје. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата …

ФОТО: Утрово изгоре џип во Карпош 4, пожарот зафати и помало возило Read More »