Tag : кармин

Забава Магазин

Ги брише подочниците како од шега: Верувале или не, холивудските шминкери користат црвен кармин за тоа!

Слободен печат
Подочниците се болка на многу дами, а некогаш дури ни сите трикови на овој свет- замрзната лажичка чај, коцки мраз, краставици на очите, квалитетни серуми,...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Рок на траење на козметичките производи, кога треба да ги фрлите?

Слободен печат
Еве колку козметичките производи можат да ни служат пред да ни предизвикаат инфекција или иритација. Сенка за очи, камена пудра Сенката за очи исто како...
Еспресо Шоу биз

Меган Маркл може, но Кејт Мидлтон НЕ СМЕЕ да ја носи оваа боја на кармин

Слободен печат
Кралскиот протокол наложува дискретност и суптилност кога е во прашање шминкањето, но веќе на сите им е јасно дека за Меган не важат истите правила...
Еспресо Жена Убавина

Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Слободен печат
Многумина од нас можат да потврдат дека кога избираат нешто што не е типично за нив, може да им го уништи целиот ден....
Еспресо Жена Убавина

Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Слободен печат
Еден козметички производ од вашиот несесер многу ќе ви помогне да постигнете ефект на полни усни....
Еспресо Убавина

ОВАА НИЈАНСА на кармин веќе ја засени црвената – боја која СЕКОЈА ЖЕНА мора да ја има

Слободен печат
Да се избере вистинската нијанса е предизвик, бидејќи мора да биде во склад со природниот тен и природната боја на усните, а во исто време...