Tag : канадери

Вести Македонија

Канадери учествуваат во гаснење на пожарот кај Опеница (ВИДЕО)

Слободен печат
Канадери цело попладне го надлетуваат Охрид, пренесува ОхридЊуз. Овие специјални летала учествуваат во гаснењето на пожарот што веќе втор ден беснее помеѓу селата Опеница и...