-1 C
Скопје

Tag : Камала Харис

Вести Свет Слајдер

Прв контакт меѓу досегашната и идната администрација на САД: Мајк Пенс и честиташе на Камала Харис

Слободен печат
Потпретседателот на САД, Мајкл Пенс и телефонираше на својата наследничка Камала Харис и и честиташе за нејзината идна позиција, рекоа две лица запознати со нивниот...
Жена Магазин Магазин слајдер

Камала Харис ќе ја краси февруарската насловна страница на „Вог“

Слободен печат
Камала Харис, новоизбраната претседателка на САД, ќе се најде на насловната страница на магазинот Вог, но од нејзиниот тим тврдат дека се појавил проблем бидејќи...
Вести Свет Слајдер

Камала Харис повика за прекин на нападот врз Капитол Хил

Слободен печат
Новоизбраната заменичка-претседателка на САД, Камала Харис на својот Твитер налог повика за ставање крај на насилството во Капитол Хил. -Се приклучувам кон новоизбраниот претседател Џо...
Вести Свет

Харис го обвини Трамп за злоупотреба на овластувањата: Дали сите го слушнавте тој снимен разговор?

Слободен печат
Новоизбраната потпретседателка на САД, Камала Харис изјави дека актуелниот претседател Доналд Трамп ги злоупотребил овластувањата. – Дали сите го слушнавте тој снимен разговор? Тоа првенствено...
Вести Свет

Како порака до сите Американци: Новата потпретседателка Камала Харис јавно ќе се вакцинира против ковид-19

Слободен печат
Новоизбраната потпретседателка на САД, Камала Харис ќе прими вакцина против ковид-19 во јавно опкружување, изјавија претставници на нејзиниот штаб за „Си-Ен-Ен“. Точниот датум, како и...
Живот Магазин Магазин слајдер

Расправа меѓу историчарите: Ако Камала Харис е „втора дама“, дaли нејзиниот сопруг ќе биде „втор господин“?

Слободен печат
Сега, кога Соединетите Американски Држави ја имаат својата прва жена потпретседател, многумина прашуваат: Како ќе се нарекува Даг Емхоф? „Втор господин“ се чини како очигледна...
Вести Свет

Кина со порака до Бајден и Харис: Ви честитаме, го почитуваме изборот на американсккот народ

Слободен печат
Кинеското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека испратило честитки до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден и потпретседателката, Камала Харис, кои победија на претседателските избори...
Вести Свет

Сопругот на американската потпретседателка Камала Харис даде отказ на работа

Слободен печат
Даглас Имхоф, сопруг на новоизбраната американска потпретседателка Камала Харис, до јануари 2021 година ќе ги напушти сите свои работни обврски во „ДЛА Пајпер“, една од најголемите...
Вести Свет

Бајден: Камала и јас не губиме време, ќе го ставиме коронавирусот под контрола

Слободен печат
Новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден денеска на Твитер објави дека тој и новоизбраната потпретседателка Камала Харис не губат време и подготвени се да го...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Прва жена избрана за потпретседател: Амбициозната Камала покрај просечниот Џо

Камала Харис имаше важна улога во походот на Џо Бајден до Белата куќа, освежувајќи ја неговата кампања со енергија и харизма, па затоа и не...