Tag : јавни собири

Вести Ви Препорачуваме Култура

Први концерти на отворено и со маски во август: Музичарите ќе почекаат за свирки во угостителските објекти

Михаило Донев
Пандемијата со Ковид-19 ги погоди сите сектори, а со самото тоа што вирусот се пренесува лесно преку директен контакт од лице на лице, јавните собири...
Вести Свет

СЗО го промени ставот: Mасовните собири не се само рекреативни настани, туку значително влијаат на менталното и физичко здравје

Слободен печат
Светската здравствена организација (СЗО) објави ажурирани препораки во кој се предлага земјите повторно да организираат масовни настани на отворено. Документот, насловен „Клучни препораки за планирање...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Филипче: Сметам дека направивме прилично успешен модел на борба со вирусот, ова е борба во која учестуваат сите граѓани (ВИДЕО)

Слободен печат
Во текот на вчерашниот состанок разговаравме за олабавување на некои мерки, но денеска се финализира таа дискусија. Треба да се финализира целиот детален план и...
Вести Македонија Слајдер

Викендот помина без јавни собири, препораката продолжува и неделава, нови случаи на коронавирус нема

Слободен печат
Препораките воведени за заштита од коронавирусот да не се одржуваат јавни собири продолжуват и неделава. Викендов беа откажани јавни собири, а се откажаа и карневалите...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Препорака од Владата: Да се откажат сите јавни собири до 6 март

Мирослава Бурнс
Се препорачува откажување на сите поголеми јавни собири до 6 март, соопшти Владата вчера, по откривањето на првиот случај на заразен со коронавирус во Македонија....
Вести Македонија Слајдер

Деркоски: Се надевам дека партиите ќе ги почитуваат препораките за јавните собири

Слободен печат
Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски очекува дека партиите ќе се придржуваат до препораките во врска со јавните собири во контекст на превентивата од...