• јани макрадули

Макрадули: Мијалков е пуштен од притвор на денот на оставката на Заев, тоа не е случајно

Поранешниот пратеник и актуелен директор на Пошта на Северна Македонија, Јани Макрадули, смета дека тајмингот за пуштањето на Сашо Мијалков од притвор е намерно одбран да се совпадне со денот на годинешното обраќање на претседателот Стево Пендаровски и оставката на премиерот Зоран Заев. -Го бирале тајмингот. Направен е обид за каша. Се покажа уште еднаш …

Макрадули: Мијалков е пуштен од притвор на денот на оставката на Заев, тоа не е случајно Read More »