15.8 C
Скопје

Tag : Јакутија

Вести Ви Препорачуваме Свет

Во Јакутија повторно измерени -47 степени Целзиусови

МИА Агенција
Во рускиот регион Јакутија, област што се смета за најстудено место за живеење на планетата, температурата повторно достигна екстремни минус 47 степени Целзиусови, пишуваат руските медиуми....