Tag : израдувајте

Магазин Магазин слајдер Храна

Израдувајте ги домашните – Цимет штрудли со смокви

Слободен печат
Состојки: 300 грама брашно 170 грама маргарин што претходно бил на собна температура 100 грама шеќер 50 грама мед 1 лажичка сода-бикарбона малку сол малку...
Магазин Магазин слајдер Храна

Израдувајте ги домашните – Сочни ролни со цимет и мелени ораси

Слободен печат
Вакви ролни со цимет и ораси немате пробано. Треба време да се направат, но вредат. Вкусот е незаменлив. Еве како можете да ги направите овие...
Магазин Храна

Израдувајте го семејството во изолација: Посен ролат со банани готов за 5 минути (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на Големиот пост, израдувајте ги сите со овој вкусен десерт чија подготовка ќе ви одземе многу малку време, а неговиот вкус е несекојдневен....
Еспресо Храна

Израдувајте ги најмилите – Банана торта во чаша

Слободен печат
Витамините од овошјето и слаткиот вкус на тортата се најдобра комбинација. Ви предлагаме банана тортичка во чаша која мошне лесно и брзо ќе ја подготвите...