Tag : измир

Вести Свет

Фолксваген ја одложи одлуката за изградба на фабрика во Турција

МИА Агенција
Автомобилскиот концерн Фолксваген ја одложи одлуката за изградба на фабрика во Турција, во момент кога Анката спроведува операција во Сирија, јави весникот „Ханделсблат”, повикувајќи се...
Вести Економија

Новиот чартер Измир-Скопје ќе донесе зголемен број на турски туристи

Слободен печат
Почнувајќи од средината на јуни оваа година, на скопскиот аеродром ќе слетаат нови 12 чартер летови на релација Измир-Скопје-Измир. Турскиот туроператор „Jolly Tur“ на денешниот...