• излог

ВИДЕО | Хаос во преполн трговски центар во Сиднеј: Изложен џип тргна во рикверц и влета во излог

Необична сообраќајна несреќа се случи во шопинг мол во Сиднеј, Австралија при што две лица се повредени. Според Гардијан, сè започнало кога на возачкото место на изложениот електричен џип седнал млад човек. Одеднаш автомобилот забрзал во рикверц и удрил во излог. Две лица се повредени, 50-годишен маж во главата и 30-годишен во градниот кош, од …

ВИДЕО | Хаос во преполн трговски центар во Сиднеј: Изложен џип тргна во рикверц и влета во излог Read More »