18.8 C
Скопје

Tag : излеземе

Вести Свет

Папата Франциск: Од пандемијата треба да излеземе подобри

МИА Агенција
Папата Франциско побара од лидерите на Јужна Америка и од Пиринејскиот Полуостров да обезбедат фер дистрибуција на вакцините против Ковид-19. – Ги поздравувам иницијативите за...
Вести Македонија

Османи: Oд оваа криза да излеземе уште посилни

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во улога на Национален координатор за распределба на странска помош во земјава, денеска одржа видео-конференција со амбасадорите на земјите членки...