20 C
Скопје

Tag : Изет Меџити

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Меџити: Сите партиски функционери кои се вршители на должност се нелегитимни

Дестан Јонузи
И потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити, не знае кога ќе се состане Генералниот совет на ДУИ за избор на ново претседателството на партијата и други...
Вести Македонија

Максути: Јавноста ја интересира односот на ДУИ кон јавниот интерес, не нејзините внатрешни проблеми

Дестан Јонузи
Политичките случувања во ДУИ се внатрешно прашање на оваа партија и она што најмногу ја интересира јавноста е како оваа партија се однесува во однос...
Вести Македонија Слајдер

Арбр Адеми нов шеф на пратеничката група на ДУИ

Дестан Јонузи
По оставката на пратеникот Изет Меџити од позицијата координатор на пратеничката група на Демократската унија за интеграција (ДУИ), пратениците на партијата го избраа пратеникот Арбр...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Артан Груби: Одлуката на Меџити е лична, ја почитувам

Дестан Јонузи
Првиот вицепремиер од редовите на ДУИ, Артан Груби, денеска го коментираше повлекувањето на пратеникот Изет Меџити од функцијата координатор на пратеничката група на ДУИ. Груби...
Вести Македонија

Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ

Слободен печат
Изет Меџити преку својот ФБ профил го извести претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери дека се повлекува од позицијата координатор на пратеничката...
Вести Македонија Слајдер

Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ

Дестан Јонузи
Изет Меџити со писмо го известил претседателот на Собранието на Република Северна Македонија дека се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ, дознава...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Изет Меџити: Артан Груби да се растовари од амбициите дека е наследник на Ахмети – Владината коалиција е стабилна

Слободен печат
Координаторот на пратеничката група на ДУИ Изет Меџити во денешното гостување во Утрински брифинг на Слободна ТВ зборуваше за превирањата во неговата партија кои се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Кога луѓето се третираат како бројки, пописот станува пресметка

Весна Тодоровска
Зошто партиите на Албанците во Македонија и од власта и од опозицијата толку ги мачи процентот на попишани граѓани од албанската етничка заедница на претстојниот...
Вести Македонија Слајдер

Меџити: Ајде да прецизираме дали присуството на седници може да биде само физичко или и онлајн

Слободен печат
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Изет Меџити денеска изјави дека на парламентарните партии од опозицијата им е оставено време да размислат за нивниот предлог...
Вести Македонија Слајдер

И покрај поделбите во партијата, Меџити ќе ја поддржи новата влада

Слободен печат
Пратеникот на ДУИ, Изет Меџити, денеска пред да влезе во Собрание, потврди дека имало несогласувања во партијата, не прецизираше со кого имаше спротивставувања, но дека...