9 C
Скопје

Tag : исчезнување

Вести Македонија Слајдер

Четириесетгодишен жител на село Бајрамовци во општина Центар Жупа е пријавен за исчезнат

Слободен печат
Жител на селото Бајрамовци, Општина Центар Жупа, се води за исчезнат, откако неговото оддалечување од домот било пријавено во Одделението за внатрешни работи во Дебар....
Вести Македонија Слајдер

Тодоров: Исчезнувањето и појавувањето на Мијалков не го решава системскиот проблем, проблемот постои

Слободен печат
Поранешниот вицепремиер и министер за здравство, Никола Тодоров во вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на ТВ Телма го окарактеризира исчезнувањето на Мијалков како лошо...
Вести Македонија Слајдер

Ни трага, ни глас: Една година од исчезнувањето на Марија Брзакова

Слободен печат
Една година трае потрагата по исчезнатата Марија Брзакова (28) од селото Босилово, а од неа нема ниту трага, ниту глас. Таа исчезна лани на 18...
Вести Свет Слајдер

ТРАМП ЗА ПАНДЕМИЈАТА: Ковид-19 ќе исчезне, на крајот на краиштата јас ќе бидам во право

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека коронавирусот на крај ќе „исчезне“ и додаде дека е против воведувањето на мерки за носење на маски на национално...
Вести Свет Слајдер

„Свињите јадат и човечко месо“: Осомничениот за киднапирање на малата Медлин наводно им рекол на пријателите дека е мртва (ФОТО)

Слободен печат
Кристијан Брукнер, Германецот осомничен дека ја киднапирал Медлин Мекен пред 13 години, наводно рекол дека таа е мртва, пренесуваат британските медиуми. И додека се откриваат...
Вести Хроника

Кавадарци: Жена пријавила дека нејзиниот брат исчезнал на 28 април

Слободен печат
Во полициската станица во Кавадарци вчера 38-годишна жителка од село во кавадаречко пријавила дека нејзиниот 35-годишен брат кој живеел во Кавадарци исчезнал на 28 април....
Вести Свет Слајдер

Ким Џонг-ун и севернокорејската традиција на исчезнување од јавноста

Слободен печат
Двонеделното отсуство на лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун предизвика гласини дека тој е тешко болен. Меѓутоа, ова не е прв случај некој од владеачката...
Вести Свет

РЕШЕНА МИСТЕРИЈА СТАРА 77 ГОДИНИ: Пронајдена подморница која исчезнала за време на Втората светска војна

Слободен печат
Остатоци од британска подморница која под неразјаснети околности исчезнала во текот на Втората светска војна, биле пронајдени по 77 години, јавуваат медиумите на Островот. Подморницата...
Вести Свет

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО МАЈОРКА: Шпанските власти трагаат по исчезнати брат и сестра

Слободен печат
Властите во Шпанија се во потрага по двајца унгарски туристи кои во невреме исчезнале на островот Мајорка. Според шпанските медиуми, хотелот потврдил дека исчезнале брат...
Вести Свет

Без Амазонската прашума би се соочиле со катастрофа од невидени размери

Слободен печат
Амазонската прашума погодена е од пожари од толкав размер што чадот се гледа и од вселената, со оглед на тоа што од минатиот четврток евидентирани...