-2.4 C
Скопје

Tag : инвертери

Вести Македонија

Општина Тетово со втор јавен повик за субвенции за инвертери: Средства има за 89 домаќинства

Слободен печат
Општина Тетово попладневно објави втор јавен повик на кој граѓаните ќе може аплицираат за субвенции за набавка на инвертер-клима уред. Ваква бенефиција, согласно буџетските можности,...
Вести Економија

Поднесени се 1.500 барања за инвертери, нови пријави нема да се примаат

Слободен печат
Општина Тетово објави дека од утре, 3 септември, нема веќе да се примаат нови барања за за субвенции на граѓаните за набавка на инвертер клима...
Вести Скопје

Досега до Град Скопје пристигнаа 2.301 онлајн апликации за субвенции за набавка на инвертери

МИА Агенција
Од почетокот на отворањето на јавниот повик за субвенции за инвертери на Град Скопје поднесени се 2.301 апликации, а остануваат средства за уште околу 2.700...
Вести Скопје

Поднесени 1.350 апликации за субвенции за инвертери, остануваат средства за уште околу 4.000

Слободен печат
Во текот на изминатите 15 дена поднесени се 1.350 апликации за субвенции за инвертери, а остануваат средства за уште околу 4.000 барања, соопштија од Град...
Вести Скопје

Досега 744 онлајн апликации за инвертери

Слободен печат
Од објавувањето на Јавниот повик за субвенционирање инвертери, досега до Град Скопје пристигнале 744 онлајн апликации од граѓани. Повикот ги опфаќа граѓаните што купиле инвертер...
Вести Скопје

Распишан јавниот повик на Град Скопје за субвенции на инвертери

Слободен печат
Град Скопје денеска го распиша јавниот повик за субвенции на инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата. Согласно условите на овој јавен повик се отвора...
Вести Македонија

Проектот за клима инвертери за граѓаните стартува денеска

Слободен печат
Проектот клима инвертери за граѓаните ќе стартува денес, веднаш по владината седница во Штип, најави заменик министерот во Министерството за животна средина и просторно планирање...
Вести Македонија

До крајот на декември ќе бидат познати сите детали за инвертерите

Според очекувањата на премиерот Зоран Заев, до крајот на месецов јавно ќе бидат објавени сите постапки за субвенционирање на инвертерите. Од страна на Владата се...