• Институт за јавно здравје

МЗ: Нови 813 случаи, 998 оздравени, 6 починати

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.165 тестови, а регистрирани се 813 нови случаи на ковид-19: Скопје – 549, Битола – 49, Куманово – 40, Кавадарци – 25, Охрид – 20, Струмица – 17, Прилеп – 16, Штип – 11, Струга – 10, …

МЗ: Нови 813 случаи, 998 оздравени, 6 починати Read More »