Tag : Инфективна

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Не е сјајно: Болниците ни се кнап, а повеќето внатре се на кислородна маска

Мирослава Бурнс
Инфективната клиника се пополни со пациенти заразени од коронавирус, па почнаа да се примаат пациенти и во монтажната болница, каде има уште педесетина слободни кревети....
Вести Македонија Слајдер

Нови 594 заразени со ковид-19, три лица ја загубија битката

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-303, Куманово-22, Дебар-5,...
Вести Македонија Слајдер

Стевановиќ алармира: Битката со ковид-19 ја губат 23 пациенти од 100 хоспитализирани на Инфективна

Слободен печат
Битката со ковид-19 ја губат 23 пациенти од 100 хоспитализирани, истакна Милена Стевановиќ, директорка на Инфективната клиника во Скопје, во вечерашното гостување во „Топ тема“...
Вести Македонија Слајдер

Пратеникот Јахоски е хоспитализиран со симптоми на коронавирус

Слободен печат
Пратеникот на ДУИ, Исмаил Јахоски синоќа бил хоспитализиран на Инфективната клиника, откако имал покачена температура и симптоми на коронавирус, објави „Zyrtare.net“ од извори блиски до...
Вести Македонија Слајдер

Чувајте го здравјето, бројот на заболени од ковид-19 расте: Во моментов во болница се лекуваат 405 пациенти

Нови, досега рекордни кај нас, 317 случаи со ковид-19 од 1.990 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. ...
Вести Македонија Слајдер

Регистрирани 225 заразeни лица со ковид-19, починаа шест пациенти

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1694 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-96, Куманово-8, Штип-7,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

На медицинските сестри од Инфективна им пукна филмот, министерот Филипче го гасне огнот

Мирослава Бурнс
Три медицински сестри од Инфективната клиника во Скопје си дале отказ истовремено. Меѓу нив е и главната медицинска сестра Зорица Љубичиќ Митиќ, која на Клиниката...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Стабилизирана бројката на новозаразените на околу 10 отсто од тестираните, засега нема потреба од нови мерки

Слободен печат
 Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од...
Вести Македонија Слајдер

Нови 183 случаи со ковид-19, пет лица ја загубија битката

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1769 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-7, Дебар-4,...
Вести Македонија

Љубе Бошковски поради компликации со коронавирусот префрлен на Инфективна

Слободен печат
Претседателот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, синоќа бил примен на Инфективната клиника поради влошена состојба со ковид-19, објавија...