• индиец

Авганистанци нападнале и ограбиле Индиец во Куманово

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против двајца авганистанци, на возраст од 31 и 25 години, поради постоење на основано сомнение дека го сториле кривичното дело – Разбојништво од член 237 став 1 од Кривичниот законик. Осомничените на 13.09.2021 година, во место викано Чифлик, во атар на с. Табановце, со употреба на сила и сериозна …

Авганистанци нападнале и ограбиле Индиец во Куманово Read More »