• Инаугурација

Во САД приведен шефот на Комитетот за инаугурација на поранешниот претседател Трамп

Том Барак, долгогодишен близок пријател на поранешниот претседател Доналд Трамп, кој во 2017 година го предводеше комитетот за инаугурација на Трамп, денеска беше приведен под обвинение дека работел како нерегистриран агент на владата на Обединети Арапски Емирати.  Барак и две други осомничени лица исо така биле обвинети за лажни изјави пред Федералното биро за истраги …

Во САД приведен шефот на Комитетот за инаугурација на поранешниот претседател Трамп Read More »