6 C
Скопје

Tag : Инаугурација

Спорт Фудбал

Лапорта плачеше на инаугурацијата, а потоа му се извини на Лионел Меси!

Слободен печат
По шест месеци, фудбалскиот клуб Барселона конечно доби нов претседател, а тоа е Жоан Лапорта. Убедливо славеше на претседателските избори пред 10 дена и по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Аманда Горман по инаугурацијата на Џо Бајден станува модел рамо до рамо со познатите ѕвезди

Слободен печат
Аманда Горман, 22-годишна поетеса, која рецитираше на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден, потпиша договор со агенцијата „IMG Models“, пренесува „Diepresse“ На инаугурацијата...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Инаугурацијата на Бајден помина мирно и покрај предупредувањата од ФБИ

Слободен печат
Церемонијата на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден помина мирно во Вашингтон и главните градови на сојузните држави и покрај предупредувањата дека поддржувачи...
Вести Свет

🔴 ОД МИНУТА ВО МИНУТА I Бајден денес станува претседател: Вашингтон е под опсада на војската

Слободен печат
Џо Бајден ќе положи заклетва на церемонија во Вашингтон како 46-ти претседател на САД, по хаотичниот изборен процес во земја која сè уште е поделена со неосновани...
Вести Свет

ВИДЕО | Андоновиќ: Последните часови на мандатот на Трамп – Бајден денеска станува 46. претседател на САД

Слободен печат
Во 12 часот на пладне по локално или 18 часот по средноевропско време Џозеф Бајден ќе биде инаугуриран за претседател, 46 ти во историјата на...
Вести Ви Препорачуваме Свет Слајдер

Попладнево во 17 часот по средноевропско време: Инаугурација на Џо Бајден во 46-ти претседател на САД

Слободен печат
Новоизбраниот претседател на САД, Џозеф Бајден денеска ќе положи заклетва во Вашингтон и официјално ќе стане 46-ти претседател на таа држава. Церемонијата на инаугурацијата наречена...
Вести Свет Слајдер

По 36 години работен стаж и на ден пред инаугурацијата на Бајден: Директорката на ЦИА поднесе оставка

Слободен печат
Директорката на ЦИА, Џина Хаспел, назначена од претседателот во заминување Доналд Трамп, поднесе оставка и ја напушти разузнавачката агенција по 36 години работа во неа...
Вести Свет Слајдер

РАСТЕ ТЕНЗИЈАТА ВО ВАШИНГТОН: Откриени се десничари во редовите на Националната гарда кои требало да ја обезбедуваат инаугурацијата!

Слободен печат
Двајца припадници на Националната гарда, чија задача било да патролираат во Вашингтон, во пресрет на инаугурацијата на новоизбраниот претседател Џо Бајден, повлечени се од мисијата...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Последните денови на Трамп во Белата куќа

Слободен печат
Претседателот на САД, Доналд Трамп, и првата дама, Меланија ги поминуваат последните денови во пакување на куферите и други лични предмети, и најдоцна до среда...
Вести Свет

Трамп планира да го напушти Вашингтон утрото на 20 јануари кога е инаугурацијата на Бајден

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го напушти Вашингтон утрото на 20 јануари кога е инаугурацијата на неговиот наследник Џо Бајден, иако размислувал да замине...