6 C
Скопје

Tag : игор стефановски

Останатo Спорт

Македонскиот автомобилист Стефановски позитивен на ковид-19

Слободен печат
„Летечкиот“ Македонец преку социјалните мрежи ги информираше фановите дека е позитивен на коронавирус. Игор Стефановски неодамна ја заврши сезоната во ТЦР Италија натпреварувањето. На крајот...
Останатo Спорт

Стефановски го освои шестото место на првата трка во Имола

Слободен печат
Во рамките од ТЦР шампионатот во Италија денеска нов настап на македонскиот возач Игор Стефановски. На првата од двете трки викендов во Имола нашиот натпреварувач...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Иџе имаше подиум во Монца, но во финишот излета од патеката!

Слободен печат
Денеска на првата од двете најавени трки викендов во рамките од ТЦР Италија во Монца, Игор Стефановски (бр. 14, „Хјундаи“) ја освои претпоследната позиција. Македонскиот...
Останатo Спорт

Браво Иџе: „Летечкиот Македонец“ триумфираше на трката во Италија! (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден Игор Стефановски го освои седмото место, а денеска блесна со првата победа во рамките од италијанскиот ТЦР шампионат во Валелунга....
Останатo Спорт

Македонецот блеска на Имола: Иџе со прво и трето место на тренинзите!

Слободен печат
„Летечкиот“ Македонец е одлично расположен пред викендот на Имола во кој ќе одржат првата и втората трка во рамките од ТЦР Италија. Денеска на програмата...
Останатo Спорт

ТЦР Италија: Зелено светло за Стефановски во Имола! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот возач не беше во можност да учествува во првите две рунди од ТЦР Италија натпреварувањето поради рестрикциите за патување предизвикани од Ковид-19. Но, сега...
Останатo Спорт

Иџе освои 16 поени на тркачкиот викенд во Хрватска

Слободен печат
И на втората трка македонскиот автомобилист го освои шестото на патеката „Гробник“ во рамките од ТЦР Источна Европа. Игор Стефановски со своите „Хјундаи и30“ првата...
Останатo Спорт

Борковиќ победник на првата трка во Хрватска, Иџе шестопласиран

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе го освои шестото место на првата од двете денешни трки на „Гробник“ во Хрватска во рамките ТЦР Источна Европа....
Останатo Спорт

Стефановски подготвен за тркачкиот викенд во Хрватска

Слободен печат
Како што и самиот најавува, конечно на тркачка патека, „летечкиот“ Македонец е подготвен за возбудувањата на ТЦР натпреварувањето на Источна Европа. Игор Стефановски со нетрпение...
Останатo Спорт

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат
Македонскиот автомобилист имаше голема желба и годинава да учествува во Италија, но поради ситуацијата со Ковид-19, нашиот Иџе нема да биде во можност да партиципира....