Tag : ибица

Магазин Магазин слајдер Сцена

Наследничката на империјата „Сваровски“ ужива на јахта, но дали ќе погодите колку години има? (ФОТО)

Васко Спасоски
Австриската поп-ѕвезда и наследничка на империјата „Сваровски“, Викторија Сваровски (26),  е фотографирана на луксузна јахта која плови околу Ибица, а во таа прилика ја покажала...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Афера „Ибица“: Уапсени неколку Балканци кои учествувале во скандалот кој ја заврши политичката кариера на Штрахе

Слободен печат
Австриската полиција уапси повеќе луѓе, меѓу кои и едно лице со потекло од Босна и Херцеговина и едно со српско потекло, во врска со аферата...
Забава Магазин

СЕ БАРА црвено „ферари“ со ГОЛА ЖЕНСКА на покривот (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред десетина дена на Ибица полицијата се впуштила во потрага по возачот на црвеното „ферари“ и разголената убавица која тверкувала на колата. Од полицијата рекле...
Еспресо Шоу биз

Со фотографија во бикини го засени својот славен сопруг (ФОТО)

Слободен печат
Лео Меси заедно со семејството ова лето ужива на Ибица, а големо внимание предизвика токму неговата сопруга Антонела Рокузо. View this post on Instagram 😃☀️👌🏻...
Спорт Фудбал

Се најде во „густо“, Меси нападнат на Ибица (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најдобрите играчи на светот најпрвин влезе во вербален конфликт со еден неидентификуван маж кој потоа одлучи и физички да го нападне. Но, обезбедувањето...
Останатo Спорт

Жешката Ванда повторно провоцира (ФОТО)

Слободен печат
Мауро Икардо е во војна со управата на Интер, подготвен е доколку не  биде продаден во Јувентус, цела сезона да ја преседи на трибините, а...
Еспресо Шоу биз

Уживање во базен: Алесандра Амброзио на Ибица (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Во релаксирана атмосфера Александра Амброзио и нејзиното момче Николо Оди уживаат во заедничкото друштво во базенот. Според фотографиите се гледа дека се многу блиски, постојано...