-1.3 C
Скопје

Tag : хумус

Живот Магазин Магазин слајдер

Секој ден создаваме биоотпад: Време е да започнеме со компостирање!

Слободен Печат
Компостирање е активност која треба да биде „домашна задача“ на секој од нас. Не само што е одржлив начин за отстранување на остатоците од храна...
Забава Магазин

Мачкајте го колку сакате, зашто ги топи калориите! Одлично „оди“ со месо и зеленчук, а со протеински леб е супер вечера!

Слободен печат
Богат вкус, едноставна подготовка и ниска калорична вредност – овие карактеристики му осигураа на хумусот статус на намаз што се обожава низ светот. Диликатесот, карактеристичен...
Еспресо Храна

ЗДРАВ ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ОБРОК: Фалафел топчиња со хумус

Слободен печат
Лесно и вкусно, јадењето од Блискиот Исток станува се попопуларно во нашите простори, а го измислиле египетските бедуини. Со малку грчки јогурт ќе добиете идеално...