4.2 C
Скопје

Tag : хрват

Магазин Магазин слајдер Сцена

Фрањо Ласиќ во седмата деценија повторно стана татко

Слободен Печат
Познатиот хрватски актер и пејач, Франо Ласиќ (66) и неговата три децении помлада четврта сопруга, уметничката Милена (36), станаа родители пред неколку дена и добија...
Вести Свет

Хрватски морнар меѓу повредените во експлозијата во Бејрут: Операција траеше четири часа и помина добро

Слободен печат
Хрватски морнар бил повреден во големата експлозија во пристаништето во Бејрут, соопшти Министерството за надворешни работи и европски работи (МВЕП). „Во моментот на експлозијата, во...
Хроника

Хрватски возач уапсен на Деве Баир, пробал да ја помине границата со српски документи

Слободен печат
На Граничниот премин „Деве Баир“, вчера во 13 часот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, од слобода бил лишен...
Вести Свет

УЖАСНО: Хрват брутално претепал бремена жена во Сиднеј (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Бремената Рана Еласмар (31) била брутално нападната од Стипе Лозина (43) во кафуле во Сиднеј. Рана, која инаку е во 38-та недела од бременоста, вечерала...
Вести Регион

БАЛКАНСКИ НАДРИЛЕКАР УСМРТИЛ ЖЕНА БОЛНА ОД РАК: За „лековити“ чаеви и земал 22 илјади евра, а таа починала!

Слободен печат
Според обвинителството во Хрватска, 61-годишен надрилекар Фрањо Келемовиќ бил обвинет дека повеќе од 10 години непријавено и незаконски вршел медицинска пракса на подрачјето на Словенија....
Останатo Спорт

Ѓоковиќ на Хрват му донесе многу пари на „Милионер“ (ФОТО)

Слободен печат
На еден натпреварувач му донесе нешто повеќе од 4.200 евра и тоа на прашање околу најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ. Овој квиз се состои од...
Вести Свет

Хрват во Германија уапсен поради нацистички поздрав

Слободен печат
Германската полиција привела 37-годишен Хрват, откако во подземна железница во Минхен извикувал пароли против странци и со рацете го интерпретирал нацистичкиот поздрав на Хитлер. Инцидентот,...
Вести Регион

НЕ Е ВИЦ: Се степале Хрват и Босанец во Германија, можете ли да ја погодите причината?!

Слободен печат
Во баварскиот град Рурсфорт за време на викендот дошло до инцидент откако се степале Хрват и Босанец заради верски прашања. Полошо поминал хрватскиот државјанин, кого...
Вести Регион

Хрват купил трактор од Германија, за да заштеди возел 700 километри до дома

Слободен печат
Богдан Заклан – Чачи (23) купил трактор во Германија, но кога дознал дека транспортот на тракторот до Хрватска би чинел 1.500 евра, а за него...