Tag : хосеп марија бартомеу

Спорт Фудбал

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат
Навивачите но и членовите на Барселона се огорчени од работата на актуелната управа предводена од претседателот Хосеп Марија Бартомеу во кого го гледаат главниот виновник...
Спорт Фудбал

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Слободен печат
Гласањето ќе се одржи веднаш откако клубот ќе ги завери сите собрани потписи. На рефендумот доколку две третини од гласовите бидат за заминување на Бартомеу,...
Спорт Фудбал

Што се случува со Барселона, нема пари за да му ја исполни најголема желба на Куман

Слободен печат
Од отпишаните, Луис Суарез е подготвен за „војна“ и не сака да си оди од Барселона, Артуро Видал се уште не го комплетирал трансферот во...
Спорт Фудбал

Нов пресврт во Барселона, овој пат во случајот со Суарез

Слободен печат
Луис Суарез до вчера беше отпишан од Барселона и се подготвуваше за „војна“ со челниците на екипата бидејќи не сака да им ги прости парите...
Спорт Фудбал

Барселона се смири со Меси, но започна нова „војна“ со Суарез

Слободен печат
Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу, само што ја реши дилемата со Лионел Меси кој одлучи да остане уште една сезона, отвори нов фронт овој...
Спорт Фудбал

Барса ги закажа претседателските избори и предвидува загуба од 315 милиони евра!

Слободен печат
На седницата на Управниот одбор на Барселона беше одлучено претседателските избори да се одржат на 20 и 21 март следната година. Со оглед на вонредните...
Спорт Фудбал

Хронологија на конфликтот помеѓу Лео Меси и Барселона

Слободен печат
Аргентинецот кој 20 години е дел од Барселона, а 17 години игра за првиот тим, сака да си замине од каталонскиот клуб, но информациите за...
Спорт Фудбал

Пресврт во случајот на Меси: Размислуваме Лео наредното лето да си ја напушти Барселона

Слободен печат
Првата рунда на преговори помеѓу претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу и таткото и агент на Лео, Хорхе Меси, вчера заврши без договор, но по...
Спорт Фудбал

Првата рунда преговори заврши без епилог: Ниту Хорхе Меси ниту Бартомеу не попуштаат

Слободен печат
И двете страни црвсто стојат на своите ставови, Хорхе Меси сака неговиот син да си замине од Барселона додека Бартомеу му нуди нов двегодишен договор...
Спорт Фудбал

Барселона се откажа од Нејмар: Нема ни да праќаме понуда до ПСЖ

Слободен печат
Името на Лаутаро Мартинез од почетокот на годината се поврзува со трансфер во Барселона, но каталонскиот клуб не успеа да го реализира трансферот. Интер беше...