Tag : хосеп марија бартомеу

Спорт Фудбал

Лео Меси со пет „услови“ за најважниот договор во кариерата!

Слободен печат
Капитенот на каталонскиот клуб сега е поблизу до останување на „Камп Ноу“, но тоа не мора да значи ништо. Лионел Меси со сите сили во...
Спорт Фудбал

Бартомеу ја уништи Барселона, клубот е на пет дена до банкрот

Слободен печат
Хосеп Марија Бартомеу успеа да ја уништи Барселона пред да си замине, а „Радио Каталонија“ пренесува дека клубот се наоѓа пред банкрот. Според радиото кое...
Спорт Фудбал

Познати имињата на пет кандидати за наследник на Бартомеу

Слободен печат
Оставката на Хосеп Марија Бартомеу и понатаму е ударна вест во шпанската јавност која веднаш започна да истражува кои се можните наследници на претседателската функција....
Спорт Фудбал

После Бартомеу, Барселона доби привремен претседател

Слободен печат
После заминувањето на Хосеп Марија Бартомеу од функцијата претседател на клубот, денеска нови промени се случуваат во Барселона. Поради оставката на Управниот одбор, која беше...
Спорт Фудбал

ЛШ заминува во историја: Како ќе изгледа составот на Европската Супер лига?

Слободен печат
По признавањето на претседателот на Барселона во заминување, Хосеп Марија Бертомеу, дека го потпишал договорот за влез на Каталонците во Европската Супер лига, јасно е...
Спорт Фудбал

Барселона ќе има нов претседател, Бартомеу поднесе оставка

Слободен печат
Иако пред 24 часа изјави дека нема намера да си поднесува оставка и дури изјави дека бил најдобриот претседател на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу, денеска...
Спорт Фудбал

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат
Ариедо Браида е најпознат како спортски директор, а претходно беше и генерален менаџер на Милан и заедно со Адријано Галијани се најзаслужни за успесите на...
Спорт Фудбал

Бартомеу ќе се бори до крај, не си поднесува оставка и бара одложување на рефендумот

Слободен печат
Хосеп Марија Бартомеу на денешниот состанок на управата на Барселона, одлучил дека ќе остане на претседателската функција и ќе го чека исходот за гласање на...
Спорт Фудбал

Бартомеу денеска ќе ги израдува Меси и сите навивачи на Барселона

Слободен печат
Како што тврди каталонскиот весник „Спорт“ кој има одлични извори во фудбалскиот клуб, денеска треба да се одржи историскиот состанок на управата на Барселона. Според...
Спорт Фудбал

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат
Навивачите но и членовите на Барселона се огорчени од работата на актуелната управа предводена од претседателот Хосеп Марија Бартомеу во кого го гледаат главниот виновник...