18.8 C
Скопје

Tag : хиперавтомобил

Автомагазин Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер Технологија

ВИДЕО | „Ова е сообраќаен терорист“: Се појави снимка од новиот хрватски суперавтомобил како јури со 232 км на час по Јадранската магаситрала

СП.
Во вторникот беше претставен првиот хрватски сериски автомобил, познат досега како „C_Two“, кој го доби името „Ривац-Невера“, по неочекуваната и силна медитеранска бура што „јури“...
Автомагазин Магазин

Пристигна електричниот Lotus со 2.000 KS (ВИДЕО)

Слободен печат
Британскиот производител на спортски возила, Lotus го претстави својот, но генерално и прв британски целосно електричен хиперавтомобил – Evija. Evija e првиот производ на Lotus...
Автомагазин Магазин

Италијанци покажаа хиперавтомобил со 1010 коњски сили (ВИДЕО)

Слободен печат
„FV Frangivento“ вети дека ќе создаде хиперавтомобил со прекрасен дизајн и „Asfane Dieci Dieci“ јавно ја потврди изјавата на младата италијанска компанија. Моделот доби тело...