Милер е херојот на „Дукати“, катастрофа на Квартараро!

Возачот на „Дукати“, Џек Милер триумфираше на денешната трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Шпанија. Австралиецот во Херез дојде до првата победа после скоро пет години, втора во најсилната класа, а вкупно осма во својата кариера. Воедно на „Дукати“ му го донесе првиот тирумф на патеката Херез од 2006 година. Второто место …

Милер е херојот на „Дукати“, катастрофа на Квартараро! Read More »