Tag : херц

Вести Економија

Херц, една од најголемите рент-а-кар компании во светот, оди во стечај

Слободен печат
Една од најголемите рент-а-кар компании во светот – Херц – соопшти синоќа дека започнува стечајна постапка. Причината е падот на побарувачката во време кога беснее...
Ракомет Спорт

Денот кога Кометал Ѓорче Петров ја освои Европа (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во натпреварувачката сезона 2001/2002 во рамките од женската ракометна Лига на шампионите, екипата на Кометал Ѓорче Петров успеа да ја освои титулата. Откако на првиот...