9 C
Скопје

Tag : хавиер маскерано

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Маскерано ја заврши кариерата, најголемите успеси ги имаше со Барса!

Слободен печат
Аргентинецот Хавиер Маскерано ја инфомираше јавноста дека прекинува професионалната фудбалска кариера долга 17 години. На поранешниот играч на Барселона последен клуб му беше Естудијантес. –...