-1 C
Скопје

Tag : халовин

Забава Магазин Магазин слајдер

Првата полна месечина за Ноќта на вештерките после 76 години!

Слободен Печат
На сите илустрации кои ја најавуваат Ноќта на вештерките, секогаш блеска полната месечина, пред која се наоѓа совршената силуета на вештерка која вози метла или...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Новиот хорор филм од франшизата „Halloween“ ќе ве остави без спиење!

Еспресо
Еден од сценаристите на филмот „Halloween Kills“, Скот Тимс, изјави за јавноста дека публиката може да очекува вистинско хорор „уживање“, известува radiotimes.com. Снимањето на филмот...
Жена Магазин

Меган и Хари ја одбележаа Ноќта на вештерките, а Британците ги нападнаа

Слободен печат
Меган Маркл и принцот Хари се меѓу многубројните познати личности кои ја одбележаа Ноќта на вештерките. Но во нивниот случа, на голем број нивни пријатели...
Еспресо Шоу биз

Ким стана познатата адвокатка од Харвард! (ФОТО)

Слободен Печат
Познатата ријалити ѕвезда веќе некое време учи за да стане адвокатка. Таа љубовта спрема оваа професија ја има наследено од својот татко Роберт Кардашијан, еден...
Еспресо Шоу биз

Хајди Клум растури: Кралицата на Халовин повторно со најдобар костим (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Хајди Клум повторно се надмина себе си и повторно го докажа статусот кралица на Халовин. Германската манекенка ја организирала својата „20 Halloween party“ на која...
Еспресо Шоу биз

Кајли Џенер е новата Ариел! (ФОТО)

Слободен Печат
Мејкап могулот и ријалити ѕвезда, Кајли Џенер, повторно се појави во неверојатно издание кое не остави никого рамнодушен. Овој пат Кајли се појави во улогата...
Спорт Фудбал

ГО ИЗВАДИЈА ОД ПАМЕТ: Елмас во „Халовин“ трик на Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Наполи по повод „Халовин“, „Ноќта на вештерките“ одлучи да се пошегува со дел од своите играчи, а помеѓу нив и нашиот Елиф Елмас. Освен нашиот...
Магазин Семејство

Евтини, а генијални идеи како да го маскирате вашето дете за Халовин

Слободен печат
Празникот Ноќ на вештерките или Халовин се одбележува денес, 31 октомври, а мислењата за овој празник се поделени во нашата земја. Во Америка, Халовин е...
Еспресо Шоу биз

ХАЈДИ КЛУМ: Костимите кои ја направија кралица на Халовин (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната манекенка Хајди Клум, позната е по тоа што е исклучително креативна кога станува збор за маскирањето на Ноќта на вештерките. Хајди веќе со години...
Забава Магазин

Опасно СЕКСИ маски за Халовин: Градите и задникот прекриени само со светки (ФОТО)

Слободен печат
Судејќи според трендовите на социјалните мрежи, оваа година Ноќта на вештерките би можела да биде најсексипилна досега. На Инстаграм завладеа трендот на светките на гради,...